Червоні листя і невибагливий вдачу – лобода декоративна – додайте контрасту в міксбордер

Рослини з червоними та пурпуровими листям завжди виглядають незвично. Вони викликають здивування, притягують погляд, вражають уяву. Варто посадити один раз, і вже не уявляєш собі клумбу без цих яскравих рослин. До речі, Akiba блог на своїх сторінках розповідає про інші види лободи.

Лобода декоративна – різновид лободи садовій, яку, до речі, можна додавати в салати. Лобода овочева, або садова, володіє рядом корисних, навіть лікарських властивостей (причому без протипоказань) завдяки наявності безлічі біологічно активних речовин у складі.

Червоні листя і невибагливий вдачу – лобода декоративна – додайте контрасту в міксбордер

Сприятливо діє на організм при жовтяниці і частих запорах. Полегшує вона суглобові болі і сприяє лікуванню різних пухлин. В її листках міститься корисний рослинний білок. Корисними поживними властивостями володіють сорти з зеленою забарвленням листя.

Але повернемося до її декоративним властивостям. Для прикраси висаджують клумби червону різновид лободи садовий. Рослина відрізняється абсолютною невибагливістю і за своєю живучості порівнянна з бур’янами. Схильна вона і сорничать: цей однорічник виробляє безліч насіння, які на наступний рік дають дружні сходи. Тому, якщо немає мети дозволяти їй поширюватися, необхідно вчасно видаляти відцвілі квітконоси. Цвіте рослина в липні-серпні, дозрівання насіння відповідно в серпні-вересні.

Сіяти лободу садову можна під зиму або ранньою весною. Междурядия залишайте побільше, близько 40-45 див. Закладати насіння потрібно неглибоко, до 1-2 див. Посіви потрібно обов’язково полити, і вже через кілька днів з’являться сходи.

Червоні листя і невибагливий вдачу – лебеда декоративна – додайте контрасту в міксбордер

Відведіть рослині сонячний ділянку з легкими, рихлими ґрунтами. Лобода садова максимально розкриває свої декоративні властивості багатою органікою землі. Поливати потрібно регулярно, але помірно. Тоді у неї ростуть пишні, красиві листя.

Для того, щоб кущики були густими, з безліччю пагонів, рослина потрібно постійно прищипувати на всіх верхівках зростання. Спочатку прищипують центральний пагін над 5-6 листом, а потім і бічні. Але багатьом садівникам подобається і ведення в одне стебло. У такому разі лобода може досягати висоти до 2 м.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *